Kategorie
Marketing lokalny

Jak promować obiekt noclegowy?

Gdzie rozglądamy się dziś za noclegiem, gdy szykujemy się do wyjazdu? Przede wszystkim w sieci, oczywiście. Pytamy też o sugestie znajomych albo oni sami polecają nam hotel lub pensjonat, z którego byli zadowoleni. Biorąc to pod uwagę, zastanówmy się, jak promować obiekt noclegowy.

Kategorie
Relacje z klientami

Co to jest i do czego służy system CRM?

Customer relationship management, w skrócie CRM, oznacza zarządzanie relacją z klientami. To stosunkowo nowe pojęcie na dobre zadomowiło się w języku współczesnego biznesu. W dużej mierze dzięki możliwościom, jakie oferuje nam dziś technologia.

Kategorie
Branding

Branding, czyli budowanie świadomości marki

Wszystko mamy dziś na wyciągnięcie ręki, a niemal takie same produkty oferują nam niezliczeni sprzedawcy. Jak więc wygrać z konkurencją? Jak zdobyć i utrzymać klientów? Odpowiedzią są emocje, które zdołamy wzbudzić i powiązać z naszą marką.

Kategorie
Content marketing

Jak stworzyć i wykorzystać listę mailingową?

W świecie zdominowanym przez media społecznościowe wysyłanie maili może wydawać się stratą czasu. Ale czy rzeczywiście nią jest? Czy e-mail marketing jest martwy? Nie – o ile do tworzenia i wykorzystywania listy mailingowej podchodzimy profesjonalnie i nowocześnie.

Kategorie
Chatboty

Bot na Messengerze – jak i po co go stworzyć?

Boty, nazywane również chatbotami, to stosunkowo nowy trend w marketingu internetowym. Szczególnie na polskim rynku. Warto jednak zainteresować się nimi i dowiedzieć się, jak robi się chatboty i jak można dzięki nim zwiększyć sprzedać.

Kategorie
Content marketing

Jak promować firmę szkoleniową?

Branża szkoleniowa przeżywa w ostatnich latach rozkwit i nawet spowolnienie gospodarcze, z którym mamy obecnie do czynienia, tego nie zmieni. Panuje tu jednak zaciekła konkurencja i niełatwo się przebić. Dlatego zajmijmy się tym, jak promować szkolenia i kursy, zarówno w internecie, jak i poza nim.

Kategorie
Lejki

Jak zbudować lejek sprzedażowy?

Lejek sprzedażowy (albo lejek marketingowy) to bardzo modne pojęcie. Ale co to jest lejek sprzedażowy? Jak go stworzyć? Po co? Jak wygląda schemat takiego lejka? Jakie są jego elementy? Poszukajmy odpowiedzi na te pytania.

Kategorie
Content marketing

Content marketing – co to jest?

O content marketingu, po polsku nazywanym marketingiem treści, słyszymy coraz częściej. Przyjrzyjmy się więc temu, czym jest content marketing, jakie przyjmuje formy i jakie korzyści przynosi. Zapoznajmy się także ze szczególnie udanymi przykładami marketingu treści.

Kategorie
Grywalizacja

Grywalizacja w marketingu

Gamification, a po polsku – grywalizacja. Co to jest? Jak wykorzystać ją w marketingu? Dlaczego z roku na rok zyskuje na popularności? Odpowiedzi na te pytania, jak i na szereg innych, znajdziecie w naszym artykule.

Kategorie
Marketing lokalny

Jak promować firmę na rynku lokalnym?

Małe firmy, które chcą pokazać się klientom z okolicy, nie dysponują dużymi budżetami na marketing. Ale nawet bardzo ograniczony budżet można wykorzystać efektywnie. Przyjrzyjmy się więc temu, jak promować lokalny biznes.